Elektroinštalácia - cievny systém domu
Bežná elektroinštalácie zvyčajne počíta s jednotlivými spínačmi, vypínačmi či prepínačmi pre každý spotrebič, či už ide o ovládacie prvky zabudované v stenách, na prívodných kábloch alebo v samotných spotrebičoch, akákoľvek zmena ovládanie, spôsobená napríklad zmenou spôsobu užívania priestoru alebo prechodom na modernejšie technológii, je potom takmer vždy spojená so zásadnými zásahmi do elektroinštalácií, prípadne aj s výmenou spotrebičov. Predovšetkým potreby zmien ovládanie osvetlenia sa potom obvykle bez sekania do stien a väčších zásahov do elektroinštalácie prakticky nezaobídu. Možnosti dnešných spotrebičov sa rýchlo mení a na to je dobré pamätať aj pri výstavbe nového domu alebo rekonštrukciu existujúceho.
Kým pôvodnej inštalácie zvyčajne vystačili so základnými elektrickými okruhmi zahŕňajúcimi napájanie, vedenie, vypínač a spotrebič, dnes sa uplatní aj rada čidiel a hlavne možnosťou diaľkového ovládania. A to i napríklad z druhej strany planéty – prostredníctvom internetu. A práve pre ďalšie rozširovanie možností a zmeny dispozícií slúži inteligentné inštalácie, ktorej definíciu je možné zmeniť pomocou softvérovo aplikácie. Vďaka inteligentným inštaláciám potom možné navyše prepojiť aj celý rad nadväzujúcich krokov, napríklad pri aktivácii domáceho kina je možne zaistiť automatické zatiahnutie žalúzií, stlmenie hlavného osvetlenia, vypnutie rádia a napríklad aj zvýšenie teploty v miestnosti pre vyššiu pohodu.o.
Pozor na amatérov !!!
A v niektorých prípadoch môžete aj ušetriť napríklad tým, že pre elektrikárov pripravíte napríklad drážky alebo otvory pre zásuvky a vypínače